List of countries and observers FAO

A-ZABCEFGIJKLMNPQRSTUVZObservers

Country Delegate
1 Afghanistan Natalia Zaitceva
2 Algeria  
3 Argentina Nefle Nesli Oruç
4 Australia Kuang Zi Qiong
5 Benin  
6 Brazil Natalia Gorbatcheva
7 Cameroon  
8 Canada Illustrious Amaewhule Ewhorlu
9 Chile Anna Yurieva
10 China Yuliia Kosiakova
11 Congo Francis Vestino Stevens
12 Côte d'Ivoire  
13 Cyprus Melina Andreou
14 Czech Republic Rahul Bijagupta Awale
15 Ecuador  
16 Egypt Rinat Raimov
17 Equatorial Guinea  
18 Ethiopia Arystan Askarov
19 France Arsalan Syed
20 Germany Andy Liu
21 Iceland Maria Semenkova
22 India Laure Gausselin
23 Indonesia Ziyoda Gulyamova
24 Japan Vladimir Kiryanov
25 Kenya Ishmael Bambay Lahai-sheriff
26 Kuwait  
27 Lesotho  
28 Malaysia Michaela Sliepkova
29 Mali

Victoria Egejuru

30 Mexico Ramziya Gulova
31 Montenegro Daniella Aruina
32 Nicaragua Maya Krasovskaya
33 Pakistan  
34 Qatar Victory Eghonghon Ijemuan
35 Republic of Korea Taiaana Androsova
36 Romania  
37 Russian Federation Oshadhi Nivarthana Manchanayake
38 San Marino Sardaana Mordovskaya
39 Saudi Arabia Björn Wollny
40 Sri Lanka Anjnesh Sharma
41 Sudan  
42 Thailand Blessing Usifoh
43 Trinidad and Tobago  
44 United Kingdom Alexandr Burenin
45 United States of America Rong Liao
46 Uruguay Tamrat Haile
47 Venezuela (Bolivarian Republic of) Galina Bublikova
48 Zambia Rukevwe Claret Etikini
49 Zimbabwe David Smith

Country Delegate
1 Afghanistan Natalia Zaitceva
2 Algeria  
3 Argentina Nefle Nesli Oruç
4 Australia Kuang Zi Qiong

Country Delegate
5 Benin  
6 Brazil Natalia Gorbatcheva

Country Delegate
7 Cameroon  
8 Canada Illustrious Amaewhule Ewhorlu
9 Chile Anna Yurieva
10 China Yuliia Kosiakova
11 Congo Francis Vestino Stevens
12 Côte d'Ivoire  
13 Cyprus Melina Andreou
14 Czech Republic Rahul Bijagupta Awale

Country Delegate
15 Ecuador  
16 Egypt Rinat Raimov
17 Equatorial Guinea  
18 Ethiopia Arystan Askarov

Country Delegate
19 France Arsalan Syed

Country Delegate
20 Germany Andy Liu

Country Delegate
21 Iceland Maria Semenkova
22 India Laure Gausselin
23 Indonesia Ziyoda Gulyamova

Country Delegate
24 Japan Vladimir Kiryanov

Country Delegate
25 Kenya Ishmael Bambay Lahai-sheriff
26 Kuwait  

Country Delegate
27 Lesotho  

Country Delegate
28 Malaysia Michaela Sliepkova
29 Mali

Victoria Egejuru

30 Mexico Ramziya Gulova
31 Montenegro Daniella Aruina

Country Delegate
32 Nicaragua Maya Krasovskaya

Country Delegate
33 Pakistan  

Country Delegate
34 Qatar Victory Eghonghon Ijemuan

Country Delegate
35 Republic of Korea Taiaana Androsova
36 Romania  
37 Russian Federation Oshadhi Nivarthana Manchanayake

Country Delegate
38 San Marino Sardaana Mordovskaya
39 Saudi Arabia Björn Wollny
40 Sri Lanka Anjnesh Sharma
41 Sudan  

Country Delegate
42 Thailand Blessing Usifoh
43 Trinidad and Tobago  

Country Delegate
44 United Kingdom Alexandr Burenin
45 United States of America Rong Liao
46 Uruguay Tamrat Haile

Country Delegate
47 Venezuela (Bolivarian Republic of) Galina Bublikova

Country Delegate
48 Zambia Rukevwe Claret Etikini
49 Zimbabwe David Smith

Country Delegate
50 Burkina-Faso  
51 European Union  
52 International Union for Conservation of Nature and Natural Resources  
53 Sovereign Military Order of Malta